Достапни линкови

Денеска е Денот на рударите


Стево Пендаровски

По повод Денот на рударите – 28 Август македонскиот претседател Стево Пендаровски, министерот за економија Крешник Бектеши и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ќе го посетат рудникот за олово и цинк САСА во Македонска Каменица. По повод овој празник, но и по повод одбележувањето на јубилејот 40 години работење на рудникот „Бучим“ премиерот Зоран Заев денеска ќе има обраќање во Радовиш.

XS
SM
MD
LG