Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во поголемиот дел од земјава ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена облачност. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 24 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневнта ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG