Достапни линкови

Законот за иднината на СЈО в четврток пред собраниската Комисија за европски прашања


Илустрација: СЈО

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби за в четврток ја закажа седницата на која ќе се расправа за Предлогот на закон за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на Специјалното јавно обвинителство. На седницата ќе се расправа и за Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавните обвинители, информираат од Комисијата за европски прашања.

Претходно денеска Собранието на пленарна седница одлучи да се носи по скратена постапка Предлог-законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на Специјалното јавно обвинителство.

XS
SM
MD
LG