Достапни линкови

Времето денеска: предпладне сончево, попладне нестабилно


Предпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде од 11 до 21, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 19, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG