Достапни линкови

Сибир: Гигантски дупки од рудниците за дијаманти


Сибир: Гигантски дупки од рудниците за дијаманти
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Видливи од вселената, огромните дупки во Сибир, Русија, се последица на ископите на дијаманти. Копањето продолжува на неколку локации.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG