Достапни линкови

Мекалистер во Белград


претседателот на Србија Александар Вучиќ

Претседателот на Комитетот на Европскиот парламент за надворешна политика Дејвид Мекалистер денеска во Белград ќе разговара со државните лидери и медиумските претставници. Тој треба да се сретне со претседателот на Србија Александар Вучиќ и со пратеници во Собранието. Потоа ќе биде организарн негов состанок со претставници на медиумите.

Препорачано

XS
SM
MD
LG