Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде повремено ќе засилува. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 29 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG