Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 11 до 20, а дневната од 29 до 39 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG