Достапни линкови

Докази за учество на руски тенкови во борби во Украина


Докази за учество на руски тенкови во борби во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Британска истражувачка компанија тврди дека има визуелни докази за руска воена инволвираност во конфликтот во источна Украина во 2014-та година. Москва демантира, но тимот истражувачи вели дека доказите покажуваат дека руски воени тенкови учествувале во битките.

Категории

XS
SM
MD
LG