Достапни линкови

Полицијата го уби киднаперот на автобус во Рио де Женеиро


Полицијата денеска го уби киднаперот на автобус со 37 патници во близина на бразилскиот град Рио де Женеиро и ги ослободи заложниците. Нема повредени заложници.

Бразилската телевизија објави снимка од моментот кога вооружениот човек излезе од автобусот по што полицијата го застрела. Полицијата соопшти дека киднаперот се заканувал дека ќе го запали автобусот, а заложниците рекоа дека го полеал автобусот со бензин и дека имал нож и пиштол.

Заложничката драма која почна рано утринава се одвиваше на прометен мост кој поврзува предградие на Рио де Женеиро со центарот на градот.

Киднаперот се претставил како полицаец, но тоа се уште не е потврдено.

Тој немаше никакви посебни барања, па полицијата смета дека имал „психијатриски проблеми“.

Препорачано

XS
SM
MD
LG