Достапни линкови

Твитер затвори кинески налози против протестите во Хонг Конг


продемократските протести во Хонг Конг

Твитер соопшти дека укинал над 200.000 налози за кои верува дека се поврзани со кинеската држава и со кампањата за дезинформации против продемократските протести во Хонг Конг. Оваа мерка, како што се наведува, е дел од пошироките напори на компанијата да ги сузбие злонамерните политички активности на оваа популарна платформа. Иако Твитер е забранет во Кина, достапен е во Хонг Конг.

XS
SM
MD
LG