Достапни линкови

Османи и Димитров во работна посета на Данска


Министерот Никола Димитров и вицепремиерот Бујар Османи во Брисел на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ - архивска фотографија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ќе престојуваат во работна посета на Данска, во чиј фокус ќе биде донесувањето на одлуката за датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија во октомври годинава. Тие, на средбите со данските претставници, како што најави Владата, ќе го истакнат значењето од донесувањето на одлуката за датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија во октомври оваа година.

XS
SM
MD
LG