Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе биде од 9 до 17, а дневната од 27 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG