Достапни линкови

Сончево и топло време за викендот


Илустрација

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност со максимални температури до 35 степени Целзиусови. Се очекува и да дува северен ветер долж Повардарието, додека УВ индексот ќе се искачи до 7, велат УХМР.

Во главниот град времето ќе биде стабилно, сончево со мала облачност и дневни температури до 30 степени.

Стабилното време ќе продолжи во следните неколку дена со раст на температурите, најавуваат синоптичарите.

XS
SM
MD
LG