Достапни линкови

Бугарска воена делегација во Скопје


министерката за одбрана, Радмила Шекеринска

Висока делегација на Вооружените сили на Република Бугарија, предводена од Началникот на генералштабот, генерал Андреј Боцев од денеска ќе престојува во тридневна официјална посета на Република Северна Македонија. Делегацијата ќе има средба со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, како и со генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски.

XS
SM
MD
LG