Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од северен праве, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG