Достапни линкови

Харадинај: Дијалог со Белград без условувања и одлагања


Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај вели дека се согласува дека е потребно нормализирање на односите меѓу Косово и Србија. Но, според него за постигнување на таа цел е потребен дијалог без условувања и без одлагања.

Харадинај на Твитер повтори дека крајниот исход од тој дијалог меѓу Приштина и Белград треба да биде меѓусебното признавање на двете држави во рамки на постоечките граници.


XS
SM
MD
LG