Достапни линкови

Ердоган во Србија на 29 август


Шефот на турската држава Реџеп Таип Ердоган ќe ја посети Србија на 29 август, при што претседателот Александар Вучиќ и турскиот претседател официјално ќе го означат почетокот на изградбата на автопатот Белград - Сараево, објави новинската агенција „Танјуг“.

Според неофицијални информации, објавува агенцијата, за време на посетата на Ердоган треба да почне и реконструкцијата на патот Нови Пазар - Тутин.

XS
SM
MD
LG