Достапни линкови

Договорот од Преспа и новите ознаки


Договорот од Преспа и новите ознаки
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Во согласност со Договорот од Преспа поставени се ознаки на спомениците на Александар Велики, Олимпија и Филип Втори. Од друга страна, се отстрануваат ознаките со сонцето од Вергина од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од јавните објекти и површини.

Категории

XS
SM
MD
LG