Достапни линкови

Делегација на Националната гарда на Вермонт во Скопје


Претседателот Стево Пендаровски во посета на Генералштаб на АРМ на средба со началникот на Генералштабот, генералот Васко Ѓурчиновски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Висока воена делегација на националната гарда на американската сојузна држава Вермонт, предводена од командантот, полковник Грегори Најт престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Делегацијата ќе има средби со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и со началникот на Генералштабот на Армијата генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски.

XS
SM
MD
LG