Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно, со локален дожд


Ќе биде променливо облачно, со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде од 12 до 20, а дневната од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG