Достапни линкови

Времето денеска: сончево, навечер локално невреме


Ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места и особено на северот ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. Утринската температура ќе биде од 12 до 22, а дневната од 28 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 38 степени.

XS
SM
MD
LG