Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од југоисточен правец. Насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење. Утринската температура ќе биде од 14 до 22, а дневната од 32 до 41 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 40 степени.

XS
SM
MD
LG