Достапни линкови

Најмалку 150 загинати во монсунските дождови во Пакистан


Карачи

Најмалку 150 луѓе загинале во силните дождови што го зафати Пакистан. Неколку десетици имало загинато и во 20 милионски град Карачи каде што имало многу поплавени улици и домови. Војската им помага на загрозените како и во справувањето со последиците од монсунските дождови.

XS
SM
MD
LG