Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 33 до 40 степени. Утринската температура ќе биде од 12 до 21, а дневната од 32 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 20, а дневната ќе достигне до 39 степени.

XS
SM
MD
LG