Достапни линкови

Рим забрани седење на шпанските скали


Рим забрани седење на шпанските скали
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Последното реновирање на шпанските скали, кои биле изградени во 1725 година чинеше 1.5 милиони евра. Заради заштита на овој споменик, градските власти на Рим одлучија да воведат забрана за седење и лежење на шпанските скали.

XS
SM
MD
LG