Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 15 до 23, а дневната од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 38 степени.

XS
SM
MD
LG