Достапни линкови

Одбиено учеството на опозицијата на изборите во Москва


Во Москва веќе неколку недели се одржуваат протести

Руската Централна изборна комисија ја потврди претходната одлука да забрани учество на претставници на опозицијата на изборите за градскиот совет на Москва. Ним не им е дозволено да се регистрираат за изборна трка на 8 септември. Во Москва веќе неколку недели се одржуваат протести против ваквата одлука. Досега се упасени околу 1.400 демонстранти. Следните протести се закажани за в сабота.

XS
SM
MD
LG