Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Утринската температура ќе биде од Максималната температура ќе биде од 8 до 17, а дневната од 28 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време.Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG