Достапни линкови

Прво реставрирање на златниот Тутанкамон


Прво реставрирање на златниот Тутанкамон
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

По речиси 100 години од откривањето на гробницата на египетскиот фараон Тутанкамон, египетските власти го реставрираат саркофагот. Богатството од 5000 парчиња и саркофагот ќе бидат изложени во новиот музеј што ќе се отвори идната година, кој се градеше 15 години со помош на Јапонија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG