Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе биде од 10 до 20, а дневната од 22 до 34. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG