Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Дневната температура ќе се движи од 25 до 38 степени.

Претежно во северните и источните делови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер. Ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен, а во останатите од северозападен правец. УВ индексот е 8.

Во Скопје дневната температура ќе достигне 33 степени.

XS
SM
MD
LG