Достапни линкови

Шест лица убиени во Загреб, потрага по убиецот


илустрација

Хрватската полиција формира обрач околу Загреб во потрага по осмничен за кој се верува дека убил шест лица. Се претпоставува дека осомничениот бил поранешен сопруг на една од жртвите, која била убиена заедно со нејзиниот партнер и уште четворица членови на семејството, известуваат хрватските медиуми. Станува збор за двајца мажи, три жени и едно дете. Само едно седуммесечно бебе го преживеало пукањето.

XS
SM
MD
LG