Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде од 14 до 24, а дневната од 29 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 20, а дневната ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG