Достапни линкови

Баздникин: Соработката со Северна Македонија е одлична, но може да биде и подобра


Рускиот амбасадор во Северна Македонија, Сергеј Баздникин

„Соработката на Руската федерација и Република Северна Македонија е одлична, но може да биде подобра. Работиме со вашата влада за да ја подобриме соработката во областите кои одговараат на заедничките интереси“. Ова денеска го изјави рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин, во Прилеп.

Рускиот амбасадор денеска беше во Прилеп, по повод 1 август, Денот на сеќавањето во Русија, каде на Германските гробишта, во организација на амбасадата на Руската Федерација, им беше оддадена почит на загинатите руски војници од Првата светска војна, пред споменикот на гробиштата.

XS
SM
MD
LG