Достапни линкови

Задолжителен курс за пратеници


Задолжителен курс за пратеници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

На јулските парламентарни избори во Украина, победи партијата на новиот претседател Зеленски. Многумина од новите пратеници немаат политичко искуство, па летово беа на курс по политика и економија.

XS
SM
MD
LG