Достапни линкови

Трамп по втор пат ќе ја посети Полска


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп од 31 август ќе престојува во тридневна посета на Полска при пто ќе присуствува на комеморациите по повод 80 годишнина од Втората светска војна. Ова ќе бида втора посета на Трамп на Полска како американски претседател. Претходната беше во јули 2017 година. САД неодамна ветија дополнителни 1000 американски војници кои ќе бидат стационирани во Полска. Таму сега има 4.000 американски војници.

XS
SM
MD
LG