Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Локално ќе има услови за изолирана појава на краткотраен локален дожд и појава на грмежи. Утринската температура ќе биде од 16 до 22, а дневната 31 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 19, а дневната ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG