Достапни линкови

Заев: Ако сака опозицијата, може избори во октомври 2020


Премиерот Зоран Заев денеска информираше дека е веќе договорена и втората средба за законот за јавно обвинителство и дека поради тоа е охрабрен дека кога пратениците ќе се вратат од одмор ќе се надмине и тој проблем.

Заев на отварањето на новиот Ургентен центар во Куманово. ѝ порача на опозицијата дека „не го обесхрабруваат најавите ако нема датум за предвремени избори дека се попусти преговорите“.

„Охрабрен сум од преговорите на работните групи, опозицијата ако сака избори - еве во октомври 2020“, рече Заев.

XS
SM
MD
LG