Достапни линкови

Ако личите на азијат, во Москва ќе ве запре полиција


Ако личите на азијат, во Москва ќе ве запре полиција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Московски полицајци, запираат и контролираат луѓе само затоа што им личат на азијати. Наводно, контролираат илегална имиграција, но активисти за човекови права велат дека тоа е расистички пристап.

Категории

XS
SM
MD
LG