Достапни линкови

Грабар-Китаровиќ: Хрватска ќе им помогне на соседните земји да влезат во ЕУ


Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ по средбата со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим изјави дека Хрватска ќе им помогне на соседните земји да влезат во Европската унија. „Можеме да направиме многу добри работи, но исто така и да потонеме во хаос. И затоа мора да го надгледуваме сето она што се случува околу нас и, што се однесува до Хрватска, да им помогнеме на соседните земји – БиХ и Македонија – да влезат во Европската унија“, рече Грабар-Китаровиќ.

XS
SM
MD
LG