Достапни линкови

Тројца убиени на калифорнискиот фестивал за храна


Тројца убиени на калифорнискиот фестивал за храна

Три лица загинаа, а 15 други се ранети во пукање на фестивал за храна во Калифорнија,објави полицијата.

Напаѓачот бил убиен од полицијата кратко време откако тој почнал да пука врз присутните на 28 јули. Еден очевидец за вестите на NBC изјави дека напаѓачот бил бел маж на возраст од триесетина години. Во тек е потрага по потенцијален втор осомничен, рече Смит.

Фестивалот на лук на има многу посетители,а го организираат доброволци кои собираат пари за локалните училишта, преку добротворни организации.

XS
SM
MD
LG