Достапни линкови

Уапсена жена за која се сомнева дака го подметнала пожарот кај Шибеник


илустрација

Полицијата на Шибеник уапсила една жена која се сомничи дека во саботата намерно го предизвикала пожарот во Дубрава кај хрватскиот град Шибеник. Во соопштението се наведува дека во текот на истрагата било утврдено дека станува збор за подметнат пожар кој сериозно им се закани на жителите на неколку населби поради што тие беа евакуирани. Ова беше најголем пожар во Хрватска во оваа година.

XS
SM
MD
LG