Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во првата половина од денот ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 22 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 19, а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG