Достапни линкови

Јанакиески доби нови 30 дена притвор


Миле Јанакиески пред Суд

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и останатите осомничени во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, добија нови 30 дена притвор, потврдија од Кривичниот суд.

Судот одлучувал по предлозите на Обвинителството на сите да им биде продолжен притворот. Јанакиески и останатите осомничени имаат право на жалба до кривичниот совет на судот.

XS
SM
MD
LG