Достапни линкови

Вучиќ: Јас гарантирам дека нема можност за изборна кражба


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека тој може да гарантира дека не постои начин да се случи изборна кражба и дека е подготвен да овозожи тоа да го потврдат меѓународните институции. Сепак, додаде тој, опозицијата сама ќе одлучи дали ќе оди на бојкот.

Во интервју за ТВ Прва, Вучиќ рече дека „од 15 лица на избирачко место, 10 ја претставуваат опозицијата и дека не е можно да се дојде до изборни манипулации ниту на самото гласачко место, ниту по гласањето“.

XS
SM
MD
LG