Достапни линкови

Северна Кореја лансирала два неидентификувани проектили кон морето


Властите во Јужна Кореја соопштија дека Пјонгјанг лансирал два неидентификувани проектила во морето, кај својот источен брег, објавија светските новински агенции повикувајќи се на изјавите од Генералштабот на јужнокорејската војска.

Според Генералштабот на јужнокорејската војска, проектилите се лансирани од област во близина на градот Вонсан, на истокот на земјата, пренесоа американските медиуми.

Проектилите летале 430 километри пред да паднат во морето, соопшти јужнокорејската армија.

XS
SM
MD
LG