Достапни линкови

Харадинај поднесе оставка поради повик од Судот за воени злосторства


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај поднесе оставка поради тоа што добил повик од Специјалниот суд за воени злосторства во Хаг во својство на осомничен.

Тој го соопшти тоа на седница на Косовската влада.

XS
SM
MD
LG