Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне наоблачување


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во крајните западни и источни делови.

Температурата ќе се движи од 23 до 33 степени.

XS
SM
MD
LG