Достапни линкови

Молитва пред заминување, против радикализација и неверство


Молитва пред заминување, против радикализација и неверство
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

На аеродром во Узбекистан, Имам им одржува молитва пред заминувањето на узбекистанците на работа во странство. Ги повикува да не се радикализираат и да не бидат навлечени на тероризам, но и да им бидат верни на сопругите.

Категории

XS
SM
MD
LG